Без категорії

Nový „člen“ našeho týmu

Jsme velmi hrdí na to, že jsme navázali spolupráci s MMA zápasníkem Yevheniiem Orlovem a máme tu čest podporovat ho v jeho sportovní kariéře.

Yevhenii se narodil před třiatřiceti lety v Krivém Rogu na Ukrajině, která byla v té době součástí Sovětského svazu. Zápasení se začal věnovat už v deseti letech, velkým vzorem mu byl jeho otec Vjačeslav. Bojovému umění se věnoval i v Moskvě ve škole Končev. Stal se dorosteneckým mistrem Ruska v klasickém stylu, poté se ale vrátil se na Ukrajinu. V roce 2012 se stal mistrem země v řecko-římském zápase a získal nominaci na olympiádu v Londýně. Tam prohrál první zápas s Turkem Rızou Kaya’alpem ve dvou setech. V roce 2013 ještě získal titul vícemistra Evropy v řecko-římském zápase a úspěšný byl i v dalším sportovním odvětví – sumu. V roce 2014 se stal v této disciplíně vícemistrem světa a z roku 2015 má titul mistra Evropy. Když časem přišel o pozici reprezentační jedničky i olympiádu v Riu, rozhodl se začít nový život. Žíněnku v roce 2018 vyměnil za klec a v lednu 2019 sbalil kufry a vydal se do Čech. Od té doby trénuje a připravuje se na MMA zápasy  s Oleksii Valdaievem a Davidem Vyvážilem v Renegade Prague Gym.

MMA (Mixed Martial Arts) neboli smíšená bojová umění je plnokontaktní bojový sport bez využití zbraní, umožňující údery i chvaty, boj ve stoje i na zemi, a spojující různé techniky jiných bojových sportů i bojových umění. Vznikl na konci 20. století ze soutěží, jejichž cílem bylo nalézt mezi různými bojovými uměními nejúčinnější způsob boje ve skutečných situacích neozbrojeného střetu.

Českému publiku už se Yevhenii několikrát předvedl v té nejlepší formě.  Další výzva ho čeká již za pár dní. V pořadí čtvrtý turnaj RFA se uskuteční 8. října 2022 v Košické Steel Aréně a podle organizátora to bude největší turnaj letošního roku na Slovensku. Vše začne v sobotu v sedm hodin večer a pokud nebudete přímo ve Steel Aréně, můžete celý turnaj sledovat naživo na www.realsport.tv.